Zmiana nazwy i struktury biblioteki

Zarządzeniem Rektora Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z dnia 2 stycznia 2023 roku Biblioteka Główna WSG zmieniła swoją strukturę i przyjęła nazwę Centrum Informacji Naukowej i Dialogu Kulturowego, rozszerzając tym samym swoją działalność.

Nowa organizacja struktury sprawia, że Centrum nie tylko pełni tradycyjne funkcje biblioteki naukowej, dostarczając użytkownikom aktualnych, efektywnych i wysokiej jakości usług i źródeł biblioteczno-informacyjnych, ale ma też być miejscem sprzyjającym uczeniu się i wymiany doświadczeń międzykulturowych.

Celem nowo utworzonego Akademickiego Centrum Mediacji Kulturowej, w skład którego wchodzi też Centrum Kultury i Języka Polskiego są aktywne działania podejmowane przez WSG w zakresie czerpania inspiracji z innych kultur, wykorzystywania przestrzeni „między kulturami”, budowania spójności społecznej, otwartości na różnorodność, zrozumienia i poszanowania różnic między grupami społecznymi i kulturowymi, ale też promowania i upowszechniania języka polskiego i polskiej kultury wśród studentów, pracowników, nauczycieli, lokalnej społeczności i współpracujących z nami instytucji oraz Polonii.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o nowych usługach, inicjatywach i podejmowanych przez Centrum Informacji Naukowej i Dialogu Kulturowego aktywnościach.

Poniżej wizualizacja nowej struktury.