Zdalny dostęp do zasobów WBN

EBSCO
Pracownicy i studenci mogą wejść do bazy korzystając z dowolnego połączenia zewnętrznego. W tym celu użytkownik musi mieć stworzone przez Bibliotekę WSG konto w panelu administracyjnym. Żeby otrzymać takie dane należy zwrócić się z prośbą  o utworzenie konta w bazie, drogą mailową na adres: biblioteka@byd.pl
Następnie użytkownik wchodzi na stronę: https://search.ebscohost.com/ i loguje się za pomocą danych nadesłanych przez pracowników Biblioteki WSG.

ELSEVIER (ScienceDirect i Scopus)
Możliwy jest zdalny dostęp dla pracowników i studentów WSG, którzy maja konta e-mail w domenie byd.pl (pracownik) oraz student.wsg.pl (student)!
Użytkownik  musi założyć indywidualne konto poprzez opcję “Register” na serwerze sciencedirect.com  lub scopus.com (konto jest wspólne dla wszystkich produktów Elsevier), a następnie aktywować zdalny dostęp do zasobów na dole strony. Powyższe operacje można wykonać poza siecią akademicką, ale aktywacja wymaga wykorzystania adresu email należącego do domeny adresowej instytucji, czyli adresy e-mail:  imie.nazwisko@byd.pl  (pracownik) lub imie.nazwisko@student.wsg.pl (student).

SPRINGER
Użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez opcję “Sign up”. Dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany w momencie założenia konta, pod warunkiem, że konto jest zakładane w trakcie połączenia z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję.

Web of Science
Użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez wybór opcji “Register” pod opcją “Sign in”, co jest możliwe tylko w czasie połączenia z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję i zapewnia automatyczną aktywację zdalnego dostępu na 180 dni.

Nature/Science
Dostęp do zasobów bazy tylko z komputerów WSG, weryfikuje dostęp po numerze  IP.

Wiley Online Library
Użytkownik powinien założyć indywidualne konto przez opcję “Sign up”. Jeśli operacja ta jest wykonywana z sieci akademickiej z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję, to dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany. W przeciwnym razie należy przynajmniej raz zalogować się na konto z sieci swojej instytucji, co wystarcza dla aktywacji zdalnego dostępu na 60 dni.