Aktualności Biblioteka

Europejski Dzień Języków 2016 dla przedzkolaka, ucznia, studenta

Ideą Europejskiego Dnia Języków jest podkreślenie znaczenia nauki języka obcego oraz działań Unii Europejskiej na rzecz wspierania edukacji i różnorodności Unii Europejskiej.

Z tej okazji Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Głównej WSG tradycyjnie zorganizowało cykl imprez skierowanych do studentów, młodzieży szkolnej i przedszkolaków.

Dnia 27 września 2016 r. o godzinie 10:00 w auli B1 (bud. B przy ul. Garbary 2) odbył się krótki wykład wraz z konkursami skierowanymi do studentów. W wydarzeniu wzięli udział: Prorektor ds. Międzynarodowych - Prof.WSG dr Marzena Sobczak-Michałowska oraz Rektor - Prof. WSG dr inż. Wiesław Olszewski, który pełni jednocześnie funkcję Konsula Honorowego Republiki Słowackiej. Republika Słowacka do końca bieżącego roku przewodzi działaniom Rady Unii Europejskiej.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia Centrum Dokumentacji Europejskiej odwiedzi uczniów dwóch klas z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. Przewidziana jest prelekcja wraz z konkursami.

Europejski Dzień Języków to również okazja do krzewienia idei integracji europejskiej wśród najmłodszego pokolenia. Z tej okazji w październiku odwiedziliśmy Przedszkole Akademickie WSG.

Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj.

czytaj więcej »

Bydgoska Biesiada Czytelnicza - Małgorzata Karolina Piekarska

Biblioteka Główna WSG była współorganizatorem spotkania z panią Małgorzatą Karoliną Piekarską, które odbyło się w ramach cyklu Bydgoskich Biesiad Czytelniczych - Czytająca Bydgoszcz. Pani Małgorzata Karolina Piekarska jest znaną pisarką oraz dziennikarką radiową i telewizyjną. Więcej szczegółów o autorce znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszego Gościa.

To nie koniec dobrych wiadomości. Imprezę dodatkowo uświetniła obecność pani Urszuli Guźleckiej - dziennikarki i redaktora bydgoskiego Oddziału Telewizji Polskiej. Pani Urszula Guźlecka czytała fragmenty tekstów autorstwa p. Małgorzaty Piekarskiej.


Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia. Więcej fotografii znajdzie się wkrótce w galerii.

Fundacja Bookcrossing Polska oraz Biblioteka Główna WSG

 

czytaj więcej »

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki spoza sieci WSG

      Szanowni Państwo!

Informujemy o możliwości utworzenia bezpiecznego dostępu do licencjonowanych zasobów wiedzy dostępnych w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi studenci, słuchacze studiów podyplomowych i pracownicy będą mogli korzystać ze specjalistycznych źródeł informacji naukowej poza naszą Uczelnią.

Jest to dogodne rozwiązanie, szczególnie dla studentów studiów niestacjonarnych i pracowników naukowych, dające dostęp do najnowszych wyników badań poza czytelnią i filiami Biblioteki Głównej WSG.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: biblioteka@byd.pl.

czytaj więcej »

Dostęp do LEX DELTA

    Szanowni Państwo!

Przypominamy o możliwości korzystania z programu LEX DELTA. Jest to kompleksowy system informacji o źródłach prawa, wraz z obszernymi komentarzami. Z pomocą tej specjalistycznej aplikacji można uzyskać informację jak napisać umowę, zdobyć wiedzę potrzebną w czasie studiów (np. praca semestralna). Aktualizowane co tydzień zasoby pozwalają na czynne śledzenie aktów prawa miejscowego, krajowego i międzynarodowego.

Z uwagi na licencjonowany charakter omawianego zasobu dostęp możliwy jest w czytelni, po uprzednim zgłoszeniu się do dyżurującego pracownika.

Zapraszamy!

czytaj więcej »

Europejski Dzień Języków 2015 dla przedszkolaka, ucznia i studenta

Europejski Dzień Języków 2015 r. w WSG - dla przedszkolaka, ucznia i studenta

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września Biblioteka Główna WSG zorganizowała cykliczną imprezę, podczas której uczestnicy dowiedzieli się na temat idei wielojęzycznej Europy. Prelekcje i konkursy dostosowane do wieku uczestników zorganizowano w: II Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Wyższej Szkole Gospodarki oraz Przedszkolu Akademickim WSG. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć.

czytaj więcej »

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG w roku akademickim 2015/2016

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG w nowym roku akademickim 2015/2016 (od 12.09.2015):

  • poniedziałek: nieczynne,
  • wtorek -  piątek: 8:00 - 16:00,
  • sobota: 8:00 - 17:00,
  • niedziela: 8:00 - 15:00.

Dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Debata Oksfordzka

Dnia 21 maja 2015 r. zorganizowano Debatę Oksfordzką.

Dwie drużyny, w których skład weszli studenci WSG i UMK odbyły debatę na temat: Porozumienie o wolnym handlu UE-USA: czy będzie korzystne dla  UE?

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorami byli: EurActiv.pl, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej przy WSG.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia.

czytaj więcej »

XIX Seminarium dla pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej

Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Głównej Wyższej Szkoły Gospodarki było organizatorem pierwszego w WSG w Bydgoszczy i XIX z kolei zjazdu pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej w Polsce, zaplanowanego w dniach 8-10.12.2014 r.

Ideą spotkania były tradycyjnie prezentacja i dyskusja na temat priorytetowych obszarów działalności Unii Europejskiej oraz wypracowanie modelu wspólnych działań sieci na rzecz komunikowania o działalności Unii w społecznościach lokalnych, wśród których funkcjonują Centra.

Poza problematyką promocji działalności Unii Europejskiej omówione zostały kwestie merytoryczne, dotyczące szeroko rozumianego obszaru informacji naukowej dla użytkowników - źródeł, pozyskiwania danych, wyszukiwania i wymiany informacji - w celu systematycznego doskonalenia jakości obsługi korzystających ze specjalistycznych bibliotek europejskich.

czytaj więcej »

Fotorelacja z wystawy STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

   

W dniach 23.09.-03.10.2014 r. gościliśmy w WSG wystawę pt. Strzał w dziesiątkę! z okazji 10-lecia członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Wystawę przygotowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Muzeum UMCS. Patronat objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zdjęcia z wystawy zamieszczono w Galerii Zdjęć WSG.

czytaj więcej »

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

     

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

W dniu 26 września 2013 r. – finał konkursu dla uczniów szkół średnich i studentów WSG, pt.

Europejski dzień języków w WSG dla przedszkolaka, ucznia i studenta.

Miejsce: aula K-1 oraz Przedszkole Akademickie WSG, gdzie obyło się spotkanie pt. Unijne bajkowanie. Przedszkolaki otrzymały baloniki. Uczniowie i studenci skromne prezenty (długopis, ołówek itp.), a finaliści plecak lub pendrive. Prezenty otrzymaliśmy – dzięki staraniom – z Unii Europejskiej. W tym roku konkurs był skierowany przede wszystkim do studentów z Ukrainy w związku z planowanym podpisaniem umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

 

czytaj więcej »