Aktualności Biblioteka

Zaproszenie na Konferencję KULTUROTWÓRCZA ROLA KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich
Oddział w Bydgoszczy
oraz
Wyższa Szkoła Gospodarki
zapraszają nauczycieli
na konferencję
KULTUROTWÓRCZA ROLA KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

czytaj więcej »

Dublety

Bydgoszcz, 04.11.2017 r.

Szanowni Państwo!

Informujemy, że Biblioteka Główna WSG ma do bezpłatnego przekazania dublety (w kilku egzemplarzach) wymienione w załączonym dokumencie (wykaz dubletów wydawnictw zwartych i ciągłych).

Zainteresowane osoby/instytucje są proszone o kontakt mejlowy: biblioteka@byd.pl.

Zamówione materiały można odbierać indywidualnie w siedzibie jednostki bądź za pośrednictwem przesyłki pocztowej, za pokryciem kosztów dostawy (koszt opakowania oraz wysyłka).

 

                                                                                                                 Dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG w r. akademickim 2017/2018

Bydgoszcz, 8 września 2017 r.

 

Szanowni Państwo!

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram pracy Biblioteki Głównej WSG w roku akademickim 2017/2018.

Obowiązuje od dnia 16.09.2017 r.

 

poniedziałek: nieczynne

wtorek-piątek: 8:00-16:00

sobota: 9:00-17:00

niedziela: 9:00-15:00

 

Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej »

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG do 15 września 2017 r.

Bydgoszcz, 08.07.2017 r.

Szanowni Państwo!
 

Pragniemy poinformować o zmianie godzin pracy Biblioteki Głównej WSG.

Termin Dni tygodnia Godziny otwarcia
do 16.07.2017 r. wg stałego harmonogramu
17. - 22.07.2017 r. poniedziałek - sobota, niedziele: zamknięte 8:00-16:00
01. - 15.08.2017 r. przerwa urlopowa
23.07. - 15.09.17 r. poniedziałek - piątek, weekendy: nieczynne 8:00-16:00

Wszystkim naszym użytkownikom życzymy udanego wypoczynku!

                                 

                                                                                           Dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej Polak-Europejczyk

Szanowni Państwo!

 

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o/Bydgoszcz oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej WSG, przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bydgoszczy organizują Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej "Polak-Europejczyk".

Impreza odbędzie się dnia 9 maja 2017 r. o godzinie 11:00 w auli K 1, przy ul. Naruszewicza 11 w Bydgoszczy.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Europoseł Janusz Zemke, Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych oraz Rektor WSG prof. Wiesław Olszewski.

 

Dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Europejski Dzień Języków 2016 dla przedzkolaka, ucznia, studenta

Ideą Europejskiego Dnia Języków jest podkreślenie znaczenia nauki języka obcego oraz działań Unii Europejskiej na rzecz wspierania edukacji i różnorodności Unii Europejskiej.

Z tej okazji Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Głównej WSG tradycyjnie zorganizowało cykl imprez skierowanych do studentów, młodzieży szkolnej i przedszkolaków.

Dnia 27 września 2016 r. o godzinie 10:00 w auli B1 (bud. B przy ul. Garbary 2) odbył się krótki wykład wraz z konkursami skierowanymi do studentów. W wydarzeniu wzięli udział: Prorektor ds. Międzynarodowych - Prof.WSG dr Marzena Sobczak-Michałowska oraz Rektor - Prof. WSG dr inż. Wiesław Olszewski, który pełni jednocześnie funkcję Konsula Honorowego Republiki Słowackiej. Republika Słowacka do końca bieżącego roku przewodzi działaniom Rady Unii Europejskiej.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia Centrum Dokumentacji Europejskiej odwiedzi uczniów dwóch klas z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy. Przewidziana jest prelekcja wraz z konkursami.

Europejski Dzień Języków to również okazja do krzewienia idei integracji europejskiej wśród najmłodszego pokolenia. Z tej okazji w październiku odwiedziliśmy Przedszkole Akademickie WSG.

Fotorelacja z imprezy znajduje się tutaj.

czytaj więcej »

Bydgoska Biesiada Czytelnicza - Małgorzata Karolina Piekarska

Biblioteka Główna WSG była współorganizatorem spotkania z panią Małgorzatą Karoliną Piekarską, które odbyło się w ramach cyklu Bydgoskich Biesiad Czytelniczych - Czytająca Bydgoszcz. Pani Małgorzata Karolina Piekarska jest znaną pisarką oraz dziennikarką radiową i telewizyjną. Więcej szczegółów o autorce znajdziecie Państwo na stronie internetowej naszego Gościa.

To nie koniec dobrych wiadomości. Imprezę dodatkowo uświetniła obecność pani Urszuli Guźleckiej - dziennikarki i redaktora bydgoskiego Oddziału Telewizji Polskiej. Pani Urszula Guźlecka czytała fragmenty tekstów autorstwa p. Małgorzaty Piekarskiej.


Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia. Więcej fotografii znajdzie się wkrótce w galerii.

Fundacja Bookcrossing Polska oraz Biblioteka Główna WSG

 

czytaj więcej »

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki spoza sieci WSG

      Szanowni Państwo!

Informujemy o możliwości utworzenia bezpiecznego dostępu do licencjonowanych zasobów wiedzy dostępnych w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi studenci, słuchacze studiów podyplomowych i pracownicy będą mogli korzystać ze specjalistycznych źródeł informacji naukowej poza naszą Uczelnią.

Jest to dogodne rozwiązanie, szczególnie dla studentów studiów niestacjonarnych i pracowników naukowych, dające dostęp do najnowszych wyników badań poza czytelnią i filiami Biblioteki Głównej WSG.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: biblioteka@byd.pl.

czytaj więcej »

Dostęp do LEX DELTA

    Szanowni Państwo!

Przypominamy o możliwości korzystania z programu LEX DELTA. Jest to kompleksowy system informacji o źródłach prawa, wraz z obszernymi komentarzami. Z pomocą tej specjalistycznej aplikacji można uzyskać informację jak napisać umowę, zdobyć wiedzę potrzebną w czasie studiów (np. praca semestralna). Aktualizowane co tydzień zasoby pozwalają na czynne śledzenie aktów prawa miejscowego, krajowego i międzynarodowego.

Z uwagi na licencjonowany charakter omawianego zasobu dostęp możliwy jest w czytelni, po uprzednim zgłoszeniu się do dyżurującego pracownika.

Zapraszamy!

czytaj więcej »

Europejski Dzień Języków 2015 dla przedszkolaka, ucznia i studenta

Europejski Dzień Języków 2015 r. w WSG - dla przedszkolaka, ucznia i studenta

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września Biblioteka Główna WSG zorganizowała cykliczną imprezę, podczas której uczestnicy dowiedzieli się na temat idei wielojęzycznej Europy. Prelekcje i konkursy dostosowane do wieku uczestników zorganizowano w: II Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Wyższej Szkole Gospodarki oraz Przedszkolu Akademickim WSG. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć.

czytaj więcej »