Aktualności Biblioteka

Testowy dostęp do eBook Academic Collection

      Szanowni Państwo,

informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do zbioru książek elektronicznych eBook Academic Collection (EBSCO). Liczba cyfrowych woluminów wynosi 138210. Reprezentowane dziedziny wiedzy to: architektura, biznes i ekonomia, chemia, fizyka, informatyka, inżynieria i technologia, matematyka, medycyna, nauki polityczne, prawo, psychologia i wiele innych zbiorów przydatnych w pracy studentom i nauczycielom akademickim.

     Dostęp trwa tylko do 31 grudnia 2015 r. W celu skorzystania z omawianych zasobów należy zalogować się do ONTE - obszar e-Biblioteka i wybrać bazę EBSCO w dziale "Wirtualna Biblioteka Nauki". Istnieje również możliwość zalogowania się do EBSCO poprzez wejście na stronę: http://search.ebscohost.com/ i wpisanie loginu (ns012458) oraz hasła (WSG_Byd).

pracownicy Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Dostęp do LEX DELTA

    Szanowni Państwo!

Przypominamy o możliwości korzystania z programu LEX DELTA. Jest to kompleksowy system informacji o źródłach prawa, wraz z obszernymi komentarzami. Z pomocą tej specjalistycznej aplikacji można uzyskać informację jak napisać umowę, zdobyć wiedzę potrzebną w czasie studiów (np. praca semestralna). Aktualizowane co tydzień zasoby pozwalają na czynne śledzenie aktów prawa miejscowego, krajowego i międzynarodowego.

Z uwagi na licencjonowany charakter omawianego zasobu dostęp możliwy jest w czytelni, po uprzednim zgłoszeniu się do dyżurującego pracownika.

Zapraszamy!

czytaj więcej »

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG w roku akademickim 2015/2016

Godziny pracy Biblioteki Głównej WSG w nowym roku akademickim 2015/2016 (od 12.09.2015):

  • poniedziałek: nieczynne,
  • wtorek -  piątek: 8:00 - 16:00,
  • sobota: 8:00 - 17:00,
  • niedziela: 8:00 - 15:00.

Dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

XIX Seminarium dla pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej

Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Głównej Wyższej Szkoły Gospodarki było organizatorem pierwszego w WSG w Bydgoszczy i XIX z kolei zjazdu pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej w Polsce, zaplanowanego w dniach 8-10.12.2014 r.

Ideą spotkania były tradycyjnie prezentacja i dyskusja na temat priorytetowych obszarów działalności Unii Europejskiej oraz wypracowanie modelu wspólnych działań sieci na rzecz komunikowania o działalności Unii w społecznościach lokalnych, wśród których funkcjonują Centra.

Poza problematyką promocji działalności Unii Europejskiej omówione zostały kwestie merytoryczne, dotyczące szeroko rozumianego obszaru informacji naukowej dla użytkowników - źródeł, pozyskiwania danych, wyszukiwania i wymiany informacji - w celu systematycznego doskonalenia jakości obsługi korzystających ze specjalistycznych bibliotek europejskich.

czytaj więcej »

Fotorelacja z wystawy STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

   

W dniach 23.09.-03.10.2014 r. gościliśmy w WSG wystawę pt. Strzał w dziesiątkę! z okazji 10-lecia członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Wystawę przygotowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Muzeum UMCS. Patronat objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zdjęcia z wystawy zamieszczono w Galerii Zdjęć WSG.

czytaj więcej »

Fotorelacja z Europejskiego Dnia Języków 2014

   

Europejski Dzień Języków 2014 - dla przedszkolaka, ucznia, studenta

W dniach 25.-26.09.2014 r. Centrum Dokumentacji Europejskiej przy WSG organizowało prelekcje i konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków, którego obchody mają podkreślać ideę wielojęzyczności i wielokulturowości Europy, a tym samym przypominać założenia polityki językowej UE.

Zdjęcia można oglądać w Galerii WSG.

czytaj więcej »

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki w 2014 roku

      Szanowni Państwo,

w imieniu ICM UW - krajowego koordynatora Wirtualnej Biblioteki Nauki mamy przyjemność zakomunikować, że w roku 2014.  przewidziano kontynuację wszystkich licencji krajowych z 2013 r, Oznacza to, że studenci i pracownicy naukowi WSG nadal będą mieli możliwość korzystania z baz Springer, Willey, Web of Knowledge, Nature i Science oraz Elsevier i Scopus.

Szczegółowe informacja odnośnie zawartości baz danych znajdziecie Państwo tutaj.

czytaj więcej »

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

     

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

W dniu 26 września 2013 r. – finał konkursu dla uczniów szkół średnich i studentów WSG, pt.

Europejski dzień języków w WSG dla przedszkolaka, ucznia i studenta.

Miejsce: aula K-1 oraz Przedszkole Akademickie WSG, gdzie obyło się spotkanie pt. Unijne bajkowanie. Przedszkolaki otrzymały baloniki. Uczniowie i studenci skromne prezenty (długopis, ołówek itp.), a finaliści plecak lub pendrive. Prezenty otrzymaliśmy – dzięki staraniom – z Unii Europejskiej. W tym roku konkurs był skierowany przede wszystkim do studentów z Ukrainy w związku z planowanym podpisaniem umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

 

czytaj więcej »

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWO-WYDAWNICZA

Biblioteka prowadzi działalność naukowo-wydawniczą. Do tej pory wydano trzy publikacje. Szczególnie polecamy:  „Przypisy, powołania, bibliografia załącznikowa : poradnik” oraz „Poradnik dyplomanta”.

 

Książka traktuje o bibliografii załącznikowej, przypisach itp. Ich wartość merytoryczna jest  niezwykle pomocna zarówno dla studentów jaki i pracowników naukowych WSG, piszących różnego rodzaju teksty naukowe i popularnonaukowe.

 

Poradnik skierowany jest do studentów przygotowujących prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie, podyplomowe). Zawiera m.in.: informacje o etapach tworzenia pracy dyplomowej, redagowania tekstu, przypisach powołaniach i bibliografii załącznikowej, poszukiwaniu literatury, etyczno-prawnych aspektach wykorzystania cudzych tekstów.

czytaj więcej »

Dostęp do IBUK.PL

PODRĘCZNIKI AKADEMICKIE IBUK.PL
 
NOWE OPROGRAMOWANIE IBUK LIBRA
Celem udogodnienia pracy z elektronicznymi książkami uruchomiono nowe oprogramowanie IBUK LIBRA.
Wejście odbywa się przez przeglądarkę WWW (sugerowane przez PWN: Google Chrome lub Safari). Uruchomiona musi być również obsługa Javascript oraz cookies.
Logowanie odbywa się wyłącznie przy użyciu numeru PIN, który nadawany jest indywidualnym użytkownikom przez pracownika Biblioteki WSG. Pracownicy oraz studenci wydziałów zamiejscowych WSG proszeni są o kontakt z odpowiednimi filiami biblioteki uczelnianej.
Rejestrację w bazie IBUK LIBRA przedstawiono w materiale: http://vimeo.com/53669607.

Nowe funkcje czytnika w IBUK LIBRA:
- wyszukiwanie wewnątrztekstowe,
- dodawanie zakładek,
- zaznaczanie fragmentów tekstu,
- wprowadzanie własnych notatek,
- tagowanie fragmentów,
- eksport notatek > prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę,
- wstawianie przypisów (wkrótce),
- tryb optymalny / zgodny.
Instrukcja dotycząca pracy z książką: http://vimeo.com/53587389.

czytaj więcej »