Aktualności Biblioteka

Biblioteka Główna WSG - przerwa świąteczna

    Szanowni Państwo!

Informujemy, że w dniach 3 - 7 kwietnia 2015 r. Biblioteka Główna WSG będzie nieczynna.

Wszystkim Państwu składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych, spokojnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Źródło: http://alekartki.pl/kartki/wiosennego-nastroju-na-wielkanoc.html.

czytaj więcej »

Zmiana godzin pracy Biblioteki Głównej WSG w semestrze letnim

Szanowni Państwo!

Informujemy, że od dnia 6 marca 2015 r. ulegają zmiany godzin pracy Biblioteki Głównej WSG.

  • poniedziałek: nieczynne
  • wtorek - piątek: 8:00-16:00
  • sobota: 8:00-17:00
  • niedziela: 8:00-15:00

dyrektor Biblioteki Głównej WSG

czytaj więcej »

Debata oksfordzka

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie oksfordzkiej pt. Czy umowa TTIP pomoże szybciej zwalczyć kryzys gospodarczy?
Planowany termin to 21 maja 2015 r.
Zgodnie z regulaminem w debacie mogą wziąć udział dwie trzyosobowe grupy studentów oraz wybrani eksperci Team Europe.
Nagrodą jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji unijnych.
Uczestnicy z obydwu drużyn zostaną merytorycznie przygotowani do uczestnictwa w dyskusji.
kandydatóZapisy w z WSG prowadzimy do dnia 17 marca 2015 r. Zgłoszenia prosimy składać na adres: biblioteka@byd.pl lub osobiście, w Bibliotece Głównej WSG.

czytaj więcej »

XIX Seminarium dla pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej

Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece Głównej Wyższej Szkoły Gospodarki było organizatorem pierwszego w WSG w Bydgoszczy i XIX z kolei zjazdu pracowników sieci Centrów Dokumentacji Europejskiej w Polsce, zaplanowanego w dniach 8-10.12.2014 r.

Ideą spotkania były tradycyjnie prezentacja i dyskusja na temat priorytetowych obszarów działalności Unii Europejskiej oraz wypracowanie modelu wspólnych działań sieci na rzecz komunikowania o działalności Unii w społecznościach lokalnych, wśród których funkcjonują Centra.

Poza problematyką promocji działalności Unii Europejskiej omówione zostały kwestie merytoryczne, dotyczące szeroko rozumianego obszaru informacji naukowej dla użytkowników - źródeł, pozyskiwania danych, wyszukiwania i wymiany informacji - w celu systematycznego doskonalenia jakości obsługi korzystających ze specjalistycznych bibliotek europejskich.

czytaj więcej »

Fotorelacja z wystawy STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ

   

W dniach 23.09.-03.10.2014 r. gościliśmy w WSG wystawę pt. Strzał w dziesiątkę! z okazji 10-lecia członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Wystawę przygotowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Muzeum UMCS. Patronat objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zdjęcia z wystawy zamieszczono w Galerii Zdjęć WSG.

czytaj więcej »

Fotorelacja z Europejskiego Dnia Języków 2014

   

Europejski Dzień Języków 2014 - dla przedszkolaka, ucznia, studenta

W dniach 25.-26.09.2014 r. Centrum Dokumentacji Europejskiej przy WSG organizowało prelekcje i konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków, którego obchody mają podkreślać ideę wielojęzyczności i wielokulturowości Europy, a tym samym przypominać założenia polityki językowej UE.

Zdjęcia można oglądać w Galerii WSG.

czytaj więcej »

Lex Polonica Maxima

     Szanowni Państwo!

Przypominamy o możliwości skorzystania z profesjonalnego systemu informacji prawnej - Lex Polonica Maxima, dostępnego w czytelni Biblioteki Głównej WSG, jak równiez na terenie filii bibliotecznych w Ełku, Malborku, Inowrocławiu i Słupsku. Lex Polonica Maxima to zasoby aktualizowanych na bieżąco (co tydzień) źródeł prawa, komentarzy i innych publikacji nie tylko dla prawników...

Celem skorzystania z programu zapraszamy do Biblioteki Głównej WSG i do naszych filii.

czytaj więcej »

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki w 2014 roku

      Szanowni Państwo,

w imieniu ICM UW - krajowego koordynatora Wirtualnej Biblioteki Nauki mamy przyjemność zakomunikować, że w roku 2014.  przewidziano kontynuację wszystkich licencji krajowych z 2013 r, Oznacza to, że studenci i pracownicy naukowi WSG nadal będą mieli możliwość korzystania z baz Springer, Willey, Web of Knowledge, Nature i Science oraz Elsevier i Scopus.

Szczegółowe informacja odnośnie zawartości baz danych znajdziecie Państwo tutaj.

czytaj więcej »

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

     

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW w WSG - fotorelacja

W dniu 26 września 2013 r. – finał konkursu dla uczniów szkół średnich i studentów WSG, pt.

Europejski dzień języków w WSG dla przedszkolaka, ucznia i studenta.

Miejsce: aula K-1 oraz Przedszkole Akademickie WSG, gdzie obyło się spotkanie pt. Unijne bajkowanie. Przedszkolaki otrzymały baloniki. Uczniowie i studenci skromne prezenty (długopis, ołówek itp.), a finaliści plecak lub pendrive. Prezenty otrzymaliśmy – dzięki staraniom – z Unii Europejskiej. W tym roku konkurs był skierowany przede wszystkim do studentów z Ukrainy w związku z planowanym podpisaniem umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.

 

czytaj więcej »

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWO-WYDAWNICZA

Biblioteka prowadzi działalność naukowo-wydawniczą. Do tej pory wydano trzy publikacje. Szczególnie polecamy:  „Przypisy, powołania, bibliografia załącznikowa : poradnik” oraz „Poradnik dyplomanta”.

 

Książka traktuje o bibliografii załącznikowej, przypisach itp. Ich wartość merytoryczna jest  niezwykle pomocna zarówno dla studentów jaki i pracowników naukowych WSG, piszących różnego rodzaju teksty naukowe i popularnonaukowe.

 

Poradnik skierowany jest do studentów przygotowujących prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie, podyplomowe). Zawiera m.in.: informacje o etapach tworzenia pracy dyplomowej, redagowania tekstu, przypisach powołaniach i bibliografii załącznikowej, poszukiwaniu literatury, etyczno-prawnych aspektach wykorzystania cudzych tekstów.

czytaj więcej »