Szkolenia online (Elsevier i Ebsco)

Zachęcamy do wzięcia udziału w najnowszych, bezpłatnych  i otwartych szkoleniach online oferowanych przez Elseviera oraz Ebsco.

Film - świąteczne zwyczaje na świecie /Film - Christmas customs celebrated all over the world

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Edona, Oliko i Maid, wolontariusze WSG z programu Erasmus, przygotowali dla Państwa film o świątecznych zwyczajach, które celebrowane są w tym cudownym czasie na całym świecie.
Opowiadają w nim o bożonarodzeniowych obyczajach z Albanii, Bośni i Gruzji. Do udziału w filmie zaprosili także studentów z Ukrainy, Zimbabwe, Hiszpanii, Armenii, Białorusi, Nigerii, Polski i Niemiec.
Zapraszamy do obejrzenia i poznania ciekawych tradycji Świąt Bożego Narodzenia na świecie!

On the occasion of Christmas, Edona, Oliko and Maid, WSG volunteers from the Erasmus programme, have prepared a film about Christmas customs which are celebrated in this wonderful time all over the world.
They talk about Christmas customs from Albania, Bosnia and Georgia. Students from Ukraine, Zimbabwe, Spain, Armenia, Belarus, Nigeria, Poland and Germany were also invited to participate in the film.
We invite you to watch and discover interesting traditions of Christmas in the world!

Biblioteka nieczynna (przerwa świąteczna)

W związku z przerwą świąteczną biblioteka będzie nieczynna od 19 grudnia 2020 do 6 stycznia 2021.

Due to the Christmas break the library is closed from 19th December 2020 to 6th January 2021.

Zaczytane WSG - recenzja na 11.12.2020

Zaprezentowana przez Bartosza Szczepaniaka, Koordynatora Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń, recenzja rosyjskiej powieści postapokaliptycznej "Metro 2033", napisanej przez Dmitrija Głuchowskiego, to doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

Akcja "Zaczytane WSG" ma charakter cykliczny, w każdy piątek będzie prezentowana nową recenzja.

Book review - action

Next video within the action "Absorbed in Books at WSG", that is 102 books for the 102nd anniversary of Poland regaining independence!

The Director of the International Affairs Office, Marek Bogusz and his book review of “This Is Your Brain on Music: The Science of a Human Obsession” by Daniel J. Levitin.

"Dear members of the academic community and friends,
 we decided to celebrate the recently celebrated Independence Day in an extraordinary way, encouraging reading and presenting our own reflections on literature, culture and science.
Since it is difficult to speak objectively about free Poland without a broad context, we invite you to Polish, as well as foreign literature.
True culture is the fruit of freedom of choice. Freedom that generations of Poles fought for, the freedom that is not forever, and we must be able to protect, nurture and love it.
So we invite you to a joint and completely independent intellectual adventure with a book, e-book or audiobook. "

Filip Sikora, Chancellor of WSG

A new review will be presented every Friday.
We encourage you to send your reading recommendations to biblioteka@byd.pl and to participate in the action!

Zaczytane WSG - inauguracja

Kto czyta książki, żyje podwójnie
Umberto Eco

102 książki na 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

Drodzy Członkowie Społeczności Akademickiej i Przyjaciele,
postanowiliśmy uczcić niedawno obchodzone Święto Niepodległości w nietuzinkowy sposób, zachęcając do czytania i prezentując własne refleksje na temat literatury, kultury i nauki. Ponieważ trudno mówić obiektywnie o wolnej Polsce bez szerokiego kontekstu, zapraszamy do literatury, tak polskiej i polskojęzycznej, jak i światowej i obcojęzycznej. Prawdziwa kultura jest wszak owocem wolności wyboru. Wolności, o którą walczyły pokolenia Polaków, wolności, która nie jest dana na zawsze i musimy umieć ją chronić, pielęgnować i kochać.
Zapraszamy więc do wspólnej i całkowicie niepodległej przygody intelektualnej z książką, e-bookiem lub audiobookiem.
Kanclerz WSG Filip Sikora

Inauguracyjną recenzję zaprezentuje Rektor WSG, prof. Marek Chamot, który przedstawi rekomendację książki „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego" autorstwa Wojciecha Roszkowskiego. Film do obejrzenia na kanale Biblioteki WSG oraz na profilu Biblioteki na FB.
Akcja ma charakter cykliczny, w każdy piątek będziemy prezentować nową recenzję. Zachęcamy do przesyłania swoich czytelniczych rekomendacji i do udziału w akcji!