Springer Nature - darmowe podręczniki online do końca lipca

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że Springer Nature uruchomił globalny program wspierający uczenie się i nauczanie w szkołach wyższych na całym świecie. Dostępnych jest ponad 500 kluczowych podręczników z kolekcji tematycznych e-booków Springer Nature. Książki będą dostępne online przynajmniej do końca lipca.
Darmowe podręczniki w j. angielskim (wszystkie dyscypliny) dostępne są tutaj.

Wypożyczalnia czynna od 08.05.2020 / Library (only rental) open from 8th May

Informujemy, że od 08.05.20 r. czynna będzie Wypożyczalnia od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.

W związku z pandemią SARS-CoV-2  prosimy zachować szczególną ostrożność:

1. Po wejściu do budynku, w którym znajduje się Biblioteka, należy zdezynfekować ręce.

2. Przy ladzie bibliotecznej może przebywać jedna osoba.

3. Należy zachować odpowiednią odległość między osobami oczekującymi na wypożyczenie (ok. 2 metry).

4. Należy mieć założone maseczki i rękawiczki.

5. Prosimy w domu przygotować informację, jakie książki pragniecie Państwo wypożyczyć (nr inwentarzowy, tytuł), gdyż nie będzie możliwości skorzystania z katalogu online w bibliotece, chyba że na własnym urządzeniu mobilnym.

Nadal do odwołania zamknięta będzie Czytelnia i Pracownia Komputerowa.

Zawieszamy naliczanie opłat regulaminowych za przetrzymanie książek do 30 czerwca.

Przerwa świąteczna

W związku z okresem świąteczno-noworocznym, w dniach 21.12.2019-10.01.2020
Biblioteka Główna WSG będzie nieczynna.

Wspaniałych, pełnych spokoju i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia
oraz samych sukcesów i radości w nadchodzącym Nowym Roku życzy Dyrektor Biblioteki Głównej WSG z zespołem

Inne godziny otwarcia 17.12.2019 r.

Uprzejmie informujemy, że 17.12.2019 r. (wtorek) ze względu na zebranie Biblioteka Główna będzie czynna do godziny 16:00.

Zmiany w funkcjonowaniu biblioteki 04.12.2019

Uprzejmie informujemy, że 04.12.2019 r. (środa) ze względu na organizowaną konferencję ,,Kultura medialna w bibliotece" mogą nastąpić zmiany w funkcjonowaniu biblioteki. Szczegółowe informacje będą wywieszone na drzwiach.

Konferencja ,,Kultura medialna w bibliotece" - szczegóły

Można już oglądać plakat, na którym zawarliśmy szczegółowe informacje dotyczące konferencji ,,Kultura medialna w bibliotece", która odbędzie się 4 grudnia 2019 r.