Zaczytane WSG - recenzja na 11.12.2020

Zaprezentowana przez Bartosza Szczepaniaka, Koordynatora Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct - Toruń, recenzja rosyjskiej powieści postapokaliptycznej "Metro 2033", napisanej przez Dmitrija Głuchowskiego, to doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

Akcja "Zaczytane WSG" ma charakter cykliczny, w każdy piątek będzie prezentowana nową recenzja.

Book review - action

Next video within the action "Absorbed in Books at WSG", that is 102 books for the 102nd anniversary of Poland regaining independence!

The Director of the International Affairs Office, Marek Bogusz and his book review of “This Is Your Brain on Music: The Science of a Human Obsession” by Daniel J. Levitin.

"Dear members of the academic community and friends,
 we decided to celebrate the recently celebrated Independence Day in an extraordinary way, encouraging reading and presenting our own reflections on literature, culture and science.
Since it is difficult to speak objectively about free Poland without a broad context, we invite you to Polish, as well as foreign literature.
True culture is the fruit of freedom of choice. Freedom that generations of Poles fought for, the freedom that is not forever, and we must be able to protect, nurture and love it.
So we invite you to a joint and completely independent intellectual adventure with a book, e-book or audiobook. "

Filip Sikora, Chancellor of WSG

A new review will be presented every Friday.
We encourage you to send your reading recommendations to biblioteka@byd.pl and to participate in the action!

Zaczytane WSG - inauguracja

Kto czyta książki, żyje podwójnie
Umberto Eco

102 książki na 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

Drodzy Członkowie Społeczności Akademickiej i Przyjaciele,
postanowiliśmy uczcić niedawno obchodzone Święto Niepodległości w nietuzinkowy sposób, zachęcając do czytania i prezentując własne refleksje na temat literatury, kultury i nauki. Ponieważ trudno mówić obiektywnie o wolnej Polsce bez szerokiego kontekstu, zapraszamy do literatury, tak polskiej i polskojęzycznej, jak i światowej i obcojęzycznej. Prawdziwa kultura jest wszak owocem wolności wyboru. Wolności, o którą walczyły pokolenia Polaków, wolności, która nie jest dana na zawsze i musimy umieć ją chronić, pielęgnować i kochać.
Zapraszamy więc do wspólnej i całkowicie niepodległej przygody intelektualnej z książką, e-bookiem lub audiobookiem.
Kanclerz WSG Filip Sikora

Inauguracyjną recenzję zaprezentuje Rektor WSG, prof. Marek Chamot, który przedstawi rekomendację książki „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego" autorstwa Wojciecha Roszkowskiego. Film do obejrzenia na kanale Biblioteki WSG oraz na profilu Biblioteki na FB.
Akcja ma charakter cykliczny, w każdy piątek będziemy prezentować nową recenzję. Zachęcamy do przesyłania swoich czytelniczych rekomendacji i do udziału w akcji!

Akcja ,,Zaczytane WSG"

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w cyklu dzielenia się przeczytaną książką ze społecznością WSG!
Zaraźmy się nawzajem czytaniem i przekażmy naszą miłość do książki!
Krótkie filmiki prosimy przesyłać na: biblioteka@byd.pl
Najlepsze z nich nagrodzimy!

Szczegóły tutaj.

Zdalny dostęp do baz Elsevier i Ebsco

Zachęcamy do skorzystania z możliwości zdalnego dostępu do baz Elsevier i Ebsco, zgodnie z opublikowaną instrukcją.

Zapraszamy też do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line oferowanych przez wydawnictwo Elsevier oraz Ebsco.

Służymy wszelkim wsparciem i pomocą: biblioteka@byd.pl !

Fotorelacja z Nocy Bibliotek 2020 / Night of Libraries 2020 - photos

It was a wonderful Night of Libraries! You came in such great numbers despite the rain and coronavirus.
You proved that the WSG has a climate for reading!
Talking with you about Polish literature, culture and history, great fun in tongue twister, a quiz on knowledge about Poland and difficult Polish words ... It was nice to spend the evening with you. Thank you!
See you at the library!

Night of Libraries - photos