Bezpłatne webinaria "Cyberświadome społeczeństwo"

Informujemy o bezpłatnych webinariach “Cyberświadome społeczeństwo”

10.06.2020 godz. 19

Bezpieczne zakupy i płatności online

Poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzeniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.

17.06.2020  godz. 19

Bezpieczne media społecznościowe

W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym, jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka i dlaczego sami dla siebie stanowimy ryzyko...

24.06.2020  godz. 19

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie

W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.

Zapisy możliwe na stronie Fundacji:

Wypożyczalnia czynna w soboty

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że Wypożyczalnia będzie czynna w następujące soboty.

Data Godziny otwarcia
06.06.2020 9:00-14:00
13.06.2020 nieczynna
20.06.2020 9:00-14:00
27.06.2020 9:00-14:00
04.07.2020 9:00-14:00
11.07.2020 9:00-14:00

Książki elektroniczne z IBUK.PL

Szanowni Studenci!

W związku ograniczonym dostępem do bibliotek spowodowanym pandemią, w załączeniu podajemy wykaz bibliotek - w miejscowościach, w których mamy Wydziały - udostępniające swoim czytelnikom kody dostępu do IBUK.PL (do wybranych publikacji naukowych, specjalistycznych, popularnonaukowych, beletrystycznych).

Springer Nature - darmowe podręczniki online do końca lipca

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że Springer Nature uruchomił globalny program wspierający uczenie się i nauczanie w szkołach wyższych na całym świecie. Dostępnych jest ponad 500 kluczowych podręczników z kolekcji tematycznych e-booków Springer Nature. Książki będą dostępne online przynajmniej do końca lipca.
Darmowe podręczniki w j. angielskim (wszystkie dyscypliny) dostępne są tutaj.

Szkolenia online Elsevier Polska

Szanowni Państwo,

Informujemy, że ze względu na panującą pandemię zespół Elsevier Polska przygotował cykl bezpłatnych szkoleń online w j. polskim na temat korzystania z baz danych itp.

Lista szkoleń wraz z nagraniami już przeprowadzonych webinariów dostępna na stronie Elsevier.

Wypożyczalnia czynna od 08.05.2020 / Library (only rental) open from 8th May

Informujemy, że od 08.05.20 r. czynna będzie Wypożyczalnia od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.

W związku z pandemią SARS-CoV-2  prosimy zachować szczególną ostrożność:

1. Po wejściu do budynku, w którym znajduje się Biblioteka, należy zdezynfekować ręce.

2. Przy ladzie bibliotecznej może przebywać jedna osoba.

3. Należy zachować odpowiednią odległość między osobami oczekującymi na wypożyczenie (ok. 2 metry).

4. Należy mieć założone maseczki i rękawiczki.

5. Prosimy w domu przygotować informację, jakie książki pragniecie Państwo wypożyczyć (nr inwentarzowy, tytuł), gdyż nie będzie możliwości skorzystania z katalogu online w bibliotece, chyba że na własnym urządzeniu mobilnym.

Nadal do odwołania zamknięta będzie Czytelnia i Pracownia Komputerowa.

Zawieszamy naliczanie opłat regulaminowych za przetrzymanie książek do 30 czerwca.