Nowe zasady korzystania z Biblioteki Głównej WSG w okresie pandemii

W związku z pandemią SARS-CoV-2  prosimy o zachowanie reżimów sanitarnych zgodnie z obowiązującymi przepisami i  Zarządzeniami wewnętrznymi w Uczelni.

1. Biblioteka Główna WSG (Wypożyczalnia i Czytelnia) czynne są:

poniedziałek - piątek 9:00 – 16:00

sobota (do 11.07.20 r.) 9:00 – 14:00

2. Korzystanie z Wypożyczalni: nadal obowiązują zasady opublikowane w dniu 8.05.2020 r.

3. Korzystanie w Czytelni na specjalnych zasadach, patrz Zarządzenie Rektora WSG.

4. Biblioteka umożliwia bezpłatne zamawianie kopii cyfrowych fragmentów książek i czasopism: biblioteka@byd.pl, patrz Instrukcja.

Konkurs!

Contest, contest, contest!

What makes me laugh or amazes me the most in Polish?

September 26th is the European Day of Languages. To celebrate this occasion the School of Polish Language and the Centre for European Documentation at the WSG Library invite all the students to take part in the "What makes me laugh or amazes me the most in Polish?” competition.

Make a short film in English or Polish and tell us about funny or strange words, expressions or situations in Polish. What surprised, amused and astonished you in Polish?

The films can be sent until September 24th (e-mail address: sjo@byd.pl, with annotation “competition”). Announcement of results and publication of the best productions on Friday, September 25th! Prizes funded by the European Commission await!

We are very interested in your stories, tell us about them!

Konkurs, konkurs, konkurs!

Co mnie najbardziej śmieszy lub zadziwia w języku polskim?

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji Szkoła Języka Polskiego wraz Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Bibliotece WSG zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w konkursie „Co mnie najbardziej śmieszy lub zadziwia w języku polskim?”.

Nagraj krótki film po angielsku lub po polsku i opowiedz nam o śmiesznych lub dziwnych dla Ciebie słowach, wyrażeniach czy sytuacjach w polskim języku. Co Cię zaskoczyło, rozbawiło i zdziwiło w polskiej mowie? Filmy można wysyłać do 24 września (adres e-mail: sjo@byd.pl, z dopiskiem konkurs). Ogłoszenie wyników i publikacja najlepszych produkcji w piątek 25 września! Czekają nagrody ufundowane przez Komisję Europejską!

Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich historii, opowiedz nam o nich!

Inne godziny otwarcia 17.09.2020

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że 17.09.2020 r. (czwartek) Biblioteka Główna WSG będzie czynna w godzinach 9:00-12:00.

Biblioteka nieczynna w dniach 03-14.08.2020

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 03-14.08.2020 Biblioteka Główna WSG będzie nieczynna (przerwa urlopowa).

From August 3rd to August 14th the library will be closed (summer holidays).

Kujawsko-Pomorski Kongres Ruchów Miejskich w Bydgoszczy

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na Kujawsko-Pomorski Kongres Ruchów Miejskich w Bydgoszczy „Wszyscy jesteśmy mieszkańcami”, który odbędzie się we wtorek, 23 czerwca w godzinach 10:00 – 19:00 w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy w budynku "K" (ul. Naruszewicza 11).

Gościem specjalnym kongresu będzie Olga Gitkiewicz, autorka reportażu „Nie zdążę”, z którą spotkanie autorskie poprowadzi Filip Springer, znany polski reporter i fotograf, współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte, jednak ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne liczba miejsc jest ograniczona. Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

Więcej informacji o kongresie znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych.

Biblioteka nieczynna w dniach 11-12.06.2020 r.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 11-12.06.2020 Biblioteka Główna WSG będzie nieczynna.