logo

Bezpłatne webinaria "Cyberświadome społeczeństwo"

Informujemy o bezpłatnych webinariach “Cyberświadome społeczeństwo”.

10.06.2020 godz. 19

Bezpieczne zakupy i płatności online

Poznasz sposoby na to, jak nie dać się złapać w sidła internetowych oszustów. Skorzystamy z przykładów przeprowadzonych kiedyś ataków w sieci polegających na wyłudzeniu pieniędzy, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez metody stosowane przez oszustów. Prostym językiem wytłumaczymy, na co zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać.

17.06.2020  godz. 19

Bezpieczne media społecznościowe

W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto w social mediach to jedno z zagadnień omawianych w trakcie trzeciego spotkania. Nie zabraknie również takich tematów jak szerząca się w social mediach dezinformacja i rozpowszechnianie fake newsów oraz sposoby na tworzenie bezpiecznego profilu. Na przykładach, powiemy również o tym, jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z Facebooka, Instagrama czy TikToka i dlaczego sami dla siebie stanowimy ryzyko...

24.06.2020  godz. 19

Bezpieczeństwo dzieci i rodziców w Internecie

W tej części nie zabraknie przykładów zagrożeń, które czekają na rodzica i dziecko w sieci. Na podstawie dostępnych systemów i aplikacji służących kontroli rodzicielskiej omówimy sposoby podnoszenia bezpieczeństwa dzieci w korzystaniu z internetu. Poznasz narzędzia, które pozwolą Ci monitorować aktywność dziecka w sieci oraz ustawić blokady na dokonywanie zakupów czy limit czasu w korzystaniu z internetu.

Zapisy możliwe na stronie Fundacji:

https://infobrokerska.pl/fundacja/cyberswiadome-spoleczenstwo/

Katalog Biblioteki WSG

Odszukaj interesujęce Cię tytuły za pomocą wyszukiwarki

Adres: Garbary 2 (bud. B), 85-229 Bydgoszcz

Email: biblioteka@byd.pl

Telefon: 52 567 00 73

© 2018 Wyższa Szkoła Gospodarki. All rights reserved.