Książki

Księgozbiór Biblioteki Wyższej Szkoły Gospodarki liczy  około 40 000 woluminów. Biblioteka gromadzi pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy realizowanych w ramach kierunków studiów w Wyższej Szkole Gospodarki. Szczególny nacisk kładzie się na wydawnictwa z zakresu architektury i urbanistyki, geografii, gospodarki przestrzennej, mechatroniki, turystyki i gastronomii ale również ekonomii, logistyki i nauk społecznych. Szeroki zakres literatury o tematyce związanej z Unią Europejską zgromadzono w Centrum Dokumentacji Europejskiej oraz Bibliotece Unii Europejskiej. Pokaźnym zbiorem są wydawnictwa encyklopedyczne i językowe, stanowiące księgozbiór podręczny.
 Pozyskiwanie materiałów bibliotecznych odbywa się poprzez: kupno, dary i wymianę międzybiblioteczną. Należy również podkreślić, iż uzyskaliśmy fundusze z Unii Europejskiej, dzięki którym nasze zbiory wzbogacają się w nowości dotyczące szerokiej tematyki związanej z UE.
Wykładowcy, zatrudnieni w poszczególnych jednostkach naukowo-dydaktycznych zgłaszają do Biblioteki WSG zapotrzebowanie na zakup literatury niezbędnej do przeprowadzenia procesu dydaktycznego.
Jesteśmy  także w ścisłej współpracy z 30 uczelniami, z którymi prowadzimy wymianę międzybiblioteczną. Dzięki temu nasz księgozbiór stale wzbogaca się o coraz to nowsze wydawnictwa dotyczące różnych dziedzin wiedzy.

Zapraszamy serdecznie na stronę katalogu bibliotecznego. Informacje odnośnie lokalizacji poszczególnych książek znajdziecie Państwo tutaj.

Szczególne podziękowania składamy na ręce nauczycieli akademickich WSG, którzy wspierają naszą bibliotekę, przekazując do niej wydawnictwa zwarte i ciągłe.Dzięki temu studenci mają dostęp do wielu pozycji książkowych niedostępnych na rynku księgarskim a niezbędnych podczas studiowania.